KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14641057
nr 1464 1057
Axel Lind
(1907-2011), Sverige
Oljemålning, Signerad, Hav. Olja på duk, 80x100, yttermått inklusive ram: 100x118 cm
Axel Lind, svensk målare född i Köpenhamn 1907, död 2011.
Utrop:
8.000 kr
Såld:
7.000 kr
måndag 25 april 2022
kl 18:44:12
25/4 18:12:59
- Klassiska
25 apr
Klassiska
Läs mer om Klassiska